De actuele dekkingsgraad is gestegen van 150,7% eind maart 2026 naar 158,1% eind april 2026.
In april werd een positief beleggingsrendement behaald. Hierdoor werd de dekkingsgraad 5,1% hoger. De rente was in april gestegen, wat een positief effect had op de dekkingsgraad van 2,3%.
Op dit moment is er van korten van pensioenen geen sprake. In verband met de geplande overgang naar het nieuwe pensioenstelsel ná 1 januari 2027 zullen de pensioenen per 1 januari 2027 naar verwachting worden verhoogd:
- Voor eventuele toeslagen moet de beleidsdekkingsgraad (de gemid-delde dekkingsgraad over de laatste 12 maanden) aan het eind van het jaar (fors) hoger zijn dan 110%. Met de huidige beleidsdekkingsgraad van 153,3% is dat het geval.
- Kortingen kunnen aan de orde zijn bij een actuele dekkingsgraad die aan het einde van het jaar lager is dan de zogenaamde kritieke dekkingsgraad van 92%. De huidige actuele dekkingsgraad (158,1%) is hier ver van verwijderd.
Uit onderstaande grafiek blijkt dat de dekkingsgraad slechts een momentopname is. De dekkingsgraad is veranderlijk.

