De actuele dekkingsgraad is gestegen van 140,3% eind december 2024 naar 143,5% eind januari 2025.
In januari werd een positief beleggingsrendement behaald. Hierdoor werd de dekkingsgraad 1,2% hoger. De rente was in januari gestegen, wat een positief effect had op de dekkingsgraad van 2,0%.
Op dit moment is er van korten van pensioenen geen sprake. Een even-tuele toeslag op de pensioenen per 1 januari 2026 is niet onmogelijk:
· Voor eventuele toeslagen moet de beleidsdekkingsgraad (de gemid-delde dekkingsgraad over de laatste 12 maanden) aan het eind van het jaar (fors) hoger zijn dan 110%. Met de huidige beleidsdekkingsgraad van 143,0% is dat het geval.
· Kortingen kunnen aan de orde zijn bij een actuele dekkingsgraad die aan het einde van het jaar lager is dan de zogenaamde kritieke dekkingsgraad van 92%. De huidige actuele dekkingsgraad (143,5%) is hier ver van verwijderd.
Uit onderstaande grafiek blijkt dat de dekkingsgraad slechts een momentopname is. De dekkingsgraad is veranderlijk

Heeft u vragen over actuele ontwikkelingen of wenst u meer informatie, neem dan contact met ons op